Wymiana uszczelek okiennych

Co należy wiedzieć na temat uszczelek okiennych? Żeby dobrze uszczelnić okno, trzeba trafnie ustalić przyczynę jego nieszczelności, a dopiero potem ją zlikwidować. Przyczyn może być kilka, a nie tylko jedna.

Skuteczne uszczelnianie okien nie jest takie łatwe, bo jeśli może być wiele przyczyn nieszczelności, to na każdą istnieją inne sposoby jej likwidacji. Niestety nie zawsze przyczyną są zużyte uszczelki okienne. Dlatego chcąc mieć szczelne okno najlepiej skorzystać z usług profesjonalnego serwisu, który bazując na swoim doświadczeniu i umiejętnościach – ustali przyczynę usterki. Po ustaleniu rzeczywistej przyczyny i mając dostęp do potrzebnych części (w tym uszczelek) taki serwis szybko oraz skutecznie ją usunie.

Uszczelki wymieniamy dopiero wtedy, gdy regulacją okuć już nie możemy osiągnąć pożądanego skutku. Każde uszczelki – nie tylko okienne – ulegają zużyciu, parcieją, robią się twarde i z czasem tracą swoje właściwości, przez co okna stają się nieszczelne, a hałas i zimno docierające z zewnątrz stają się bardziej dokuczliwe.

Przed dokonaniem wymiany powinniśmy też zwrócić uwagę na to, że nie ma uszczelek uniwersalnych – pasujących do każdego profilu. Każdy producent systemów (Aluplast, Veka, Rehau, Trocal itd.) przewiduje zastosowanie innych okuć i uszczelek. My na przykład nie jeździmy z jedną uszczelką do wszystkich systemów okiennych.

Klientom oferujemy usługę wymiany uszczelek okiennych – wykonaną profesjonalnie i skutecznie.

WIESMAL - Naprawa Okien